Mohou sportovní hodinky obohatit váš trénink?

Last updated:

Záleží vám na zdraví a také chcete více sportovat? Důležité je tedy pro vás žít aktivním způsobem života a věnovat se pravidelnému cvičení. Vaši snahu mohou vylepšit různé technologické vychytávky. Jedny z nich jsou i chytré hodinky.

U sportování v dnešních dnech se nejedná jenom o vychytávky v podobě doplňků stravy, ale také o různé elektronické chytré výrobky, které stojí za to znát. Tyto elektronické smart „hračky“ sice tvoří jen drobného pomocníka na vaší cestě za zdravím a sportováním, ale zároveň mohou velmi příjemně napomoci s vaším pokrokem. Chcete-li se udržovat ve formě a kontrolovat svou hmotnost, měli byste se věnovat aerobním činnostem. Výsledky a pocit z takových sportovních aktivit vylepší kvalitní tenisky, sportovní oblečení a doplňky výživy. Nově ale i technologie, mezi které patří smart chytré sportovní hodinky.

Tento článek je takový úvodník do problematiky chytrých hodinek a sport-testerů. Postupně na našem magazínu budeme přidávat jednotlivé modely chytrých hodinek. Budeme psát o jejich funkcích, výhodách a důkladně je budeme testovat. Poté vám budeme přinášet recenze těchto výrobků z oblasti chytrých hodinek. Možná si u těchto řádků pomyslíte, že ke sledování času při vašem tréninku vám postačí i běžné hodinky. Ty sportovní však obsahují mnohé funkce, díky kterým můžete získávat cenné informace pro optimalizaci vašeho tréninku, ať už jste začátečníci nebo zkušení dlouholetí sportovci. Proč byste tedy měli pouvažovat o používání sportovních hodinek?

Sledují více než jen čas!

Při sportování je důležité sportovat pravidelně a v určitém časovém rozsahu. Proto chcete vědět, jaký čas jste věnovali dané sportovní aktivitě. Sportovní hodinky kromě změření délky tréninku umožňují monitorovat i srdeční frekvenci, vaši rychlost, vaši polohu, pokud sportujete venku. Dále počet kroků a samozřejmostí jsou stopky, budík. Některé modely přitom disponují i ​​pokročilejšími funkcemi, jako jsou kompas, navigace, výškoměr, barometr. Zde zmíním jednu velmi důležitou funkci většiny nových chytrých hodinek. To je snímač tepové frekvence se snímáním okysličení krve. Tyto dva ukazatele jsou naprosto zásadní pro vaše sportování a vůbec kvalitu života.

Nahradí tužku a papír při vaší evidenci průběhu sportování.

Sportovní hodinky jsou mechanicky odolné! Také jsou odolné proti proniknutí vody, prachu a vlhkosti.Pokud ke svému tréninku přistupujete systematicky a jdete krok za krokem, chytré hodinky a příslušné chytré aplikace vám mohou velmi pomoci. Většina sportovních hodinek disponuje funkcí synchronizace s počítačem nebo mobilním telefonem. Díky tomu můžete zaznamenávat vaše výkony. Tím vám pomohou vylepšit váš trénink. Díky získaným údajům a jejich propojení s aplikacemi můžete analyzovat své tréninkové snažení. Zjistíte, kde máte rezervy a na čem byste měli zapracovat. Také vidíte, zda dodržujete stanovený plán, který jste si nalinkovali na začátku.

Udržet motivaci vydržet a zlepšovat se je nyní lehčí.

Díky chytrým sportovním hodinkám budete motivováni podávat lepší výkony. Mohou zvýšit koncentraci na samotný sportovní výkon. Jak? Prostě odstraní různé myšlenkové pochody a přepočty, které byste museli dělat bez nich. Všechna data dostanete jak na stříbrném podnosu, hezky graficky a přehledně zpracované. Takové hodinky jsou vhodné snad pro všechny sportovní aktivity. V dnešní době jsou již vybaveny přednastavenými profily pro jednotlivé sportovní aktivity, nemusíte skoro nic ručně nastavovat.

Záleží vám na zdraví a také chcete více sportovat?
Záleží vám na zdraví a také chcete více sportovat?

Velkou výhodou je jejich odolnost. Jsou mechanicky odolné! Také jsou odolné proti proniknutí vody, prachu a vlhkosti. Díky tomu jsou opravdu všestranné. Většinou jsou proti běžným hodinkám vyrobeny tak, aby vydržely vyšší mechanickou zátěž. Mohou se tak využít nejen při běhání, cyklistice, turistice, aerobiku, ale také při plavání. Odolávají vodě, nárazům i škrábancům. Jediná silnější nevýhoda je obecně výdrž baterie na jedno nabití. Některé hodinky musíte nabíjet každý den. Avšak lepší časy se blíží a již dnes jsou v obchodech takové, které vydrží i třeba týden na jedno nabití.

More Stories
Netflix Picks Up Cult Horror Series